Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

Watts Gangstas

Watts Gangstas to pochodzący z East Watts w Kalifornii duet, w skład którego wchodzi Dedope (znany także jako D. Dope lub D-Dope) i Mr. Felony (znany także jako Felony).

Początki

Duet pierwszy raz pojawia się w 1995 roku na wydanym pod nakładem wytwórni Hood Rat Records winylu Watts Gangstas / Body Snatchaz – Fuck Wit This / Anybody K. „Fuck Wit This” zostaje kilka miesięcy później wydany na albumie Watts Gangstas pod nazwą „Watts Riders”.

W marcu 1995 wychodzi album Kama, „Made In America”. Na ostatnim utworze, Represent, pojawia się Dedope.

Debiut

Watts Gangstas

W lipcu 1995 roku zostaje wydany pod nadkładem Hood Rat Records i dystrybucją Priority Records pierwszy i zarazem jedyny album duetu – „The Real”

. Do dwóch utworów z tego albumu zrealizowano teledyski – „Wanna B”, diss na fałszywych gangsterów, oraz oparty na znanym samplu The Isley Brothers – Voyage To Atlantis kawałek o dorastaniu – „Fuck In The Game”.

Inne znane utwory z tego albumu to wspomniany wcześniej „Watts Riders” czy „Slangin’ As I Speak”.

Styl Watts Gangstas może co niektórym przypominać styl B.G. Knocc Outa i Dresty – obaj raperzy w podobny sposób zmieniają tempo rapowania.

Poruszana przez raperów tematyka to gangsterka – rapują o sprzedawaniu narkotyków, życiu na dzielnicy, atakują fałszywych gangsterów i opowiadają o swoich doświadczeniach życiowych.

W tym samym roku Priority Records wydaje kompilację „Legal Dope”, na którą trafia remix kawałka „Wanna B”.

Od tamtego czasu słuch o Mr. Felony zaginął.

Późniejsza kariera

D. Dope za to pojawia się w 2000 roku na albumie Killa Taya – „Thug Thisle” w utworze „Watts (intro)”, gdzie prezentuje bardzo szybki rap.

Kolejne pięć lat później, w 2005 roku, Dedope’a możemy usłyszeć na mixtapie Young Maylaya – „San Andreas Original Mixtape” w utworze „We Like”.

Od tamtego czasu słuch o D. Dope również zaginął.

Podyskutuj o Watts Gangstas na forum

Dyskografia:

1995: The Real