Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

Twinz

Twinz to duet, w skład którego wchodzą pochodzący z Long Beach bracia bliźniacy Tripp Locc (Deon Williams) i Wayniac (Dewayne Williams). Są znani ze swojego debiutanckiego klasycznego albumu „Conversation” oraz występów gościnnych u Warrena G.

Początki

Bracia rozpoczynają karierę raperską dołączając w 1989 roku do grupy Perfection pod ksywami Tender D i Mellow D. W 1991 roku Perfection zapoznaje się z Big Wesem i Suge’em Knightem, który wtedy byli ochroniarzami grupy New Edition.

Big Wes miał własną wytwórnię, Lockdown Records, i zainteresował się grupą. Wtedy grupa zmieniła nazwę z Perfection na Foesum, a w jej skład w tamtym czasie wchodzili DJ Glaze, MNMsta, T-Dubb i Wayniac. Grupa nagrała swój album w studiu Solar Records, jednak nie dostała kontraktu.

W 1992 roku Wayniac otrzymuje od Warrena G propozycję wystąpienia na albumie „Regulate… G Funk Era”. Przyjmuje ofertę i razem z bratem zakładają duet Twinz, jednocześnie opuszczając skład Foesum.

W czerwcu 1994 roku wychodzi debiutancki album Warrena G, „Regulate…G Funk Era”. Twinz pojawiają się na 2 utworach: „Recognize”, oraz „Runnin’ Wit No Breaks”. Sam album odnosi wielki sukces uzyskując status potrójnej platyny, a grupa rozpoczyna prace nad swoim albumem.

Debiutancki album i dalsza kariera

Rok później, w sierpniu 1995 roku pod wytwórnią Def Jam wychodzi debiutancki album duetu – „Conversation”. Osiąga on całkiem duży sukces komercyjny trafiając na 36 miejsce listy Billboard 200 i 8 Top R&B/Hip-Hop Albums.

Do kawałków „Eastside LB”, „4 Eyes 2 Heads” i „Round & Round” zrealizowano teledyski. Na single trafiły aż cztery z 14 kawałkow – „Round & Round”, „Eastside LB”, „Jump ta This” oraz „4 Eyes 2 Heads”.

Produkcjami zajęli się Warren G i Soopafly. Wszystkie tracki, z wyjątkiem „4 Eyes 2 Heads” mają wyluzowane brzmienie. Gościnnie wystąpili między innymi Nanci Fletcher (refreny), Warren G, Bo Roc, Foesum. Album przez wielu fanów g-funku zaliczany jest do klasyków.

W 1996 roku The Twinz gościnnie pojawiają się na debiutanckim albumie Foesum – „Perfection” w kawałku „The Ultimate Collaboration”.

W marcu 1997 roku duet ponownie pojawia się u Warrena – rapują na jego drugim albumie, „Take a Look Over Your Shoulder”, w utworze „We Brings Heat”.

Na trzy lata o The Twinz ucichło. W lutym 2000 roku wychodzi debiutancki album grupy „Tha Eastsidaz”. Duet udziela się na kawałku „Dogghouse”.

Dwa lata później, w 2002 roku, wychodzi długo oczekiwany kolejny album Foesum – „The Foefathers”. Wayniac udziela się na kawałku „Playin’ Foe Keeps”, a Tripp Locc na „Eastside Stories”.

W 2004 roku Foesum wypuszcza album „The Lost Tapez”, na którym znajdują się stare, niewydane tracki grupy, w tym te z udziałem The Twinz.

Pod koniec 2004 roku wychodzi nagrany w 48 godzin album „48 Hours: The White Album” E-White’a, dobrego kumpla Foesum. The Twinz rapują na kawałku „All in the Family”.

W 2004 lub 2005 roku wycieka EP o nazwie „Tha Loccs”. Na płytę trafia 7 utworów. Niestety o albumie niewiele więcej wiadomo, stąd sprzeczne opinie na temat daty wydania.

W 2005 roku The Twinz można było jeszcze usłyszeć na kompilacji „Long Beach City Limits – Volume 1”. Na albumie został umieszczony ich kawałek z EP „Tha Loccs” o nazwie „Good Ol’ Music”.

W 2006 roku Foesum wypuszcza trzeci album – „U Heard of Us”. Tym razem gościnnie pojawia się jedynie Tripp Locc. Można go usłyszeć na kawałku „Keep It On the Lolo”.

W maju 2009 roku Snoop Dogg wypuszcza w internecie EP Tha Loccs, posiada ona jednak inne utwory niż ta, która wyciekła w 2004 lub 2005. Wśród gości pojawia się m.in. Snoop Dogg, E-White i Lil Half Dead.

Podyskutuj o Twinz na forum

Dyskografia:

1995: Conversation

2004/2005 (?): Tha Loccs

2009: Tha Loccs