Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

Tweedy Bird Loc

Tweedy Bird Loc pochodzi z Compton. Jest zarówno raperem jak i producentem. Należy do gangu Kelly Park Compton Crips. Jest znany z dissowania Eazy’ego-E oraz kontrowersyjnych rasistowskich tekstów.

Początek

Jego przygoda z rapem rozpoczyna się na przełomie 1991/92 roku. Pod koniec 1991 występuje do Eazy’ego-E, właściciela Ruthless Records, o przyjęcie do wytwórni. Eazy-E nie jest zainteresowany Tweedym, więc ten musi znaleźć inną wytwórnię.

187 Ride By

W 1992 r. podpisuje kontrakt z Par Records i pod jej nakładem wypuszcza album „187 Ride By”. Na płycie znajduje się 20 kawałków, między innymi dissy skierowane w stronę N.W.A. i Tim Doga.

Album niemal w całości wyprodukował Tweedy Bird Loc. Singlami są „Fu’k The South Bronx” i „Comin’ Out The Cage”, oba z udziałem Att Willa, członka Neighborhood Compton Crips.

„Fu’k The South Bronx (South Bronx Can’t Touch Compton) został nagrany wspólnie z Att Willem. Jest to odpowiedź na diss Tim Doga „Fuck Compton”, chociaż dissowany jest też KRS-One, a nawet Eazy-E.

„What’s Really Goin’ On” to kolejny diss, tym razem w stronę Ruthless Records. Gangsta Tweed śmieje się m.in. z Eazy’ego, Dr. Dre, MC Rena, DJ Yelli, Kokane’a i Miche’le. Płyta ma jednak słabą reklamę, więc nie sprzedaje się zbyt dobrze.

Współpraca z Bloods & Crips

W tym samym roku Tweedy Bird Loc, namówiony przez Ronnie Rona, zmienia wytwórnię na Warlock Records i bierze udział w kolaboracji dwóch rywalizujących ze sobą gangów: Bloods & Crips. Wspólnie wydają w 1993 roku album pt. „Bangin’ On Wax” pod nakładem Warlock.

Tweedy Bird Loca można było usłyszeć pod pseudonimem BK. Album odnosi dość duży sukces i sprzedaje się w ok. 500 tys. egzemplarzy. I tu Tweedy Bird Loc dissuje ekipę Ruthless, w kawałku „Crippin’ Ain’t Easy” wraz z Sin Lociem.

Rok później wydaje kolejny album z Bloods & Crips zatytułowany „Bangin’ On Wax II… The Saga Continues”. Tweedy ma jednak mniejszy udział w nagrywaniu, gdyż w międzyczasie przygotowuje kolejny solowy album.

Dalsza kariera

Tweedy Bird LocJeszcze w 1994 wydaje „No Holds Barred”. Album to typowo g-funkowa produkcja.

W nagrywaniu pomagają mu członkowie Bloods & Crips m.in. Redrum781 czy Fo’ Clips. Na 18 kawałków na albumie aż 6 to dissy. Tweedy dissuje Luke’a, 2Live Crew, Eazy’ego-E i MC Rena.

Na niemal każdym utworze obecny jest Fo’ Clips. Najsłynniejszym kawałkiem z albumu jest „Y’all Can’t Fucc With Us”, na którym razem z Big Bunem, Redrum781 i Fo’ Clipsem dissują kolejny raz Rena i Eazy’ego-E.

W kolejnych latach Tweedy Bird Loc nadal produkuje – wyprodukował po części pierwsze albumy Nationwide Rip Ridaz i Damu Ridas. Ponadto jego produkcje są obecne na albumach artystów z Bangin’ On Wax m.in. Young Soldierz, Nini X, Fo’ Clipsa czy G” Lena.

Pod koniec lat 90. Tweedy Bird Loc kończy karierę. Obecnie nadal żyje w Compton.

Podyskutuj o Tweedym Bird Locu na forum

Dyskografia

1992: 187 Ride By

1993: Bangin’ On Wax (z Bloods & Crips)

1994: Bangin’ On Wax II… The Saga Continues (z Bloods & Crips)

1994: No Holds Barred

Produkcje m.in. dla

Bloods & Crips

Damu Ridaz

Fo’ Clips

Nationwide Rip Ridaz

Young Soldierz