Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

OG Cell-E-Cell


OG Cell-E-Cell, znany też jako Twin Loc lub G Cell, to raper z South Central, członek gangu Crips.

Początki z The Inmates

Jego kariera zaczęła rozwijać się bardzo szybko, kiedy wraz z zespołem The Inmates wydaje w maju ’95 EP „Sucka Free”. Album posiada zaledwie 5 utworów – tytułowe „Sucka Free” (wersja radiowa i uliczna), wersja instrumentalna, mix stworzony przez Inmates i wersję accapella.

Nationwide Rip Ridaz

Ronnie Ron znany z projektu Bloods & Crips dostrzega jego talent i werbuje go do Nationwide Rip Ridaz. Po podpisaniu kontraktu z Dangerous Records, OG Cell staje się jednym z najbardziej znanych członków wytwórni. Pod koniec września 1995 zostaje wydana płyta „Nationwide Rip Ridaz”. Odnosi dość duży sukces, a Cell zamierza wydać solowy album. Wreszcie, około miesiąc po „Nationwide Rip Ridaz”, wydaje „It’s On And Crackin'”. Album jak na undergroundowy g-funk uzyskuje dość duży rozgłos.

Dalsza kariera

Następnie OG Cell pojawia się dopiero na „Betrayed” z Nationwide Rip Ridaz wydanym 4 lata po „It’s On & Crackin'”. Album podobnie jak poprzednik odnosi spory sukces. Następnie OG Cell-E-Cell zmienia ksywę na G Cell i wydaje z zespołem The Boobonic w 2001 r. album „Don’t Forget About Tha Eastside”. Album jest jednak słabo dostępny i mało reklamowany, więc odnosi znacznie mniejszy sukces niż „It’s On & Crackin'”.

Powrót w 2006

G Cell

Po wydaniu „Don’t Forget About Tha Eastside” Cella można usłyszeć dopiero 5 lat później – na kolejnej kolaboracji Bloods & Crips. Na „Rep Yo Set”, bo tak nazywał się album, wystąpiło 27 najbardziej aktywnych setów Bloods & Crips. OG Cell-E-Cell wystąpił na zaledwie 2 utworach – „Avalon Gangsta” i „Pickin’ The Micks Up”.

Po „Rep Yo Set” G Cell zakończył karierę. Warto dodać, że należy do Avalon Gangster Crips, jednego z najstarszych setów Crips. Nagrał tylko jeden teledysk do piosenki „Watcha Gonna Do For Me” i wystąpił w teledysku „Nationwide Rip Ridaz”. Można zobaczyć go również na Rep Yo Set DVD.

Podyskutuj o OG Cell-E-Cellu na forum

Dyskografia

1995: Sucka Free (z The Inmates)
1995: Nationwide Rip Ridaz (z Nationwide Rip Ridaz)
1995: It’s On & Crackin
2001: Don’t Forget About Tha Eastside (z The Boobonic)
2006: Rep Yo Set (2 utwory)