Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

Nini X (Bloody Mary)

Nini X, znana także pod pseudonimem Bloody Mary, została przedstawiona Ronnie Ronowi przez Tweedy Bird Loca w czasie nagrywania pierwszego albumu Bloods & Crips.

Kariera z Bloods & Crips

Choć producent Ron z początku nie chciał, aby uczestniczyła w nagrywaniu płyty, to jednak ostatecznie przystał na jej uczestnictwo w przedsięwzięciu.

Ten krok okazał się bardzo dobrym, gdyż między innymi dzięki jej występowi utwór „Piru Luv” pochodzący z albumu „Bangin’ On Wax” stał się hitem. Jej mocny głos i bardzo ostre teksty zaowocowały świetnymi nagraniami na krążku.

Bloody Mary już jako Nini X wystąpiła gościnnie na albumie Tweedy Bird Loca „187 Ride By”. Członkini Bloods wspierała Cripa w bezlitosnych atakach na Eazy-E i jego żeńską grupę Hoes With Attidute w kawałku „A Hoe Is A Bitch”, czy w mocnym szowinistyczno-feministyczno-rasistowskim utworze „My Dick Is Prejudice”.

Kariera solowa

Nini X (Bloody Mary)

Bloody Mary jako jedna z nielicznych postaci z wytwórni Dangerous Records miała okazję współpracować z bardziej mainstream’owymi przedstawicielami sceny Zachodniego Wybrzeża, mianowicie wystąpiła na albumie Boo Yaa T.R.I.B.E. pt. „Doomsday” w kawałku „House Full Of Gangstas”.

W 1994 wydała swój album „She’s Dangerous”. W nagrywkach pomagali jej koledzy z Dangerous Records, a płyta zawiera dissy na Luke’a z 2 Live Crew, czy Queen Latifah i MC Lyte.

W wyniku nieporozumień odnośnie finansów Nini X odeszła z wytwórni i słuch po niej zaginął aż do 2003 roku, kiedy wydano jej drugi album „Day Of Resurrection”.

Niestety jak większości uczestników projektu „Bangin’ On Wax” i jej życie zakończyło się tragicznie, gdyż w 2006 roku Bloody Mary zginęła w wypadku motocyklowym.

W 2008 roku członek Young Soldierz i The Relativez, a także uczestnik pierwszego “Bangin’ On Wax”, Big Wy, oddał cześć Bloody Mary (oraz Mausbergowi i 4 Bentowi) w teledysku “Piru Luv 3000”).

Podyskutuj o Nini X (Bloody Mary) na forum

Dyskografia:

1994: She’s Dangerous

2003: Day Of Resurrection