Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

I.F.A.

I.F.A. (skrót od International Family Affair) to grupa raperów z zachodniej części USA.

Początki grupy

Grupa powstaje około 1994/1995 roku. W jej skład wchodzi czterech raperów: D-Shoot (Derrick Shaw), GF (Howard Lee), Bias (Tobias Dixon) i SOS (Mario Convington) z różnych miast Kalifornii – Oakland, East Palo Alto i Stockton.

W 1995 roku dołączają do Capitol Records i pod nakładem tej wytwórni wydają swój pierwszy singiel – „Rollin'”. Singiel zostaje wydany na winylu.

Znajduje się na nim 7 utworów – wersja oryginalna, jej instrumentalna wersja, dwa remixy wraz ze swoimi instrumentalami, oraz wersja acapella. Wersja oryginalna zostaje wyprodukowana przez D-Shoota, a remixy przez Chubb Rocka – producenta z Jamajki. Jeszcze tego samego roku we współpracy z Gee’s Records „Rollin’” zostaje wydany na płycie CD.

Dalsza kariera

Grupa po dwóch latach wraca w Rollin’ Record Enterprises z singlem – „Throw Ya Hands Up”, wyprodukowanym przez D-Shoota.

Jeszcze w 1997 wydają EP „International Family Affair”. Znajdują się na nim jedynie trzy kawałki – wydane dwa lata wcześniej „Rollin'”, „Do U Wanna Ride” i „Off Da Hook”. Album zostaje wyprodukowany samodzielnie przez D-Shoota.

Tego samego roku wydają pierwszy album pod tą samą nazwą co poprzednie EP – „International Family Affair”. Płytę ponownie produkuje D-Shoot, jednak tym razem we współpracy z Ivanem Johnsonem, znanym między innymi ze współpracy z Dazem Dillingerem z Tha Dogg Pound. Na albumie znajduje się dwanaście utworów. Na płycie znajdują się cztery wydane wcześniej utwory – „Rollin'”, „Throw Ya Hands Up”, „Do U Wanna Ride” i „Off Da Hook”.

Tego samego roku „International Family Affair” zostaje wydane również na winylu.

Po tym wydaniu członkowie I.F.A. oficjalnie zakończyli karierę.

Podyskutuj o I.F.A. na forum

Dyskografia:

1997: International Family Affair