Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

CJ Mac

CJ Mac, właściwie Bryan Ross, przyszedł na świat w Slauson Avenue w South Central L.A. Jest głównie znany z hitu „Come and Take a Ride”.

Początki w Ruthless Records

Jego kariera rozpoczyna się, kiedy Eazy-E odkrywa jego talent i przyłącza go do Ruthless Records. CJ od razu przystępuje do nagrywania płyty i kończy jeszcze w 1995 r. Początkowo wydaje się, że wyda ją zgodnie z oczekiwaniami w Ruthless, jednak po śmierci Eazy’ego ostatecznie odchodzi z wytwórni i pod pseudonimem Mad CJ Mac album wydaje tego samego roku w Rap-A-Lot Records.

Album osiąga średni sukces komercyjny trafiając na 41. miejsce listy Billboard. Krytycy oceniają płytę bardzo dobrze. Największym hitem staje się „Come and Take a Ride” z Poppa LQ do którego zostaje nagrany teledysk. Oprócz „Come and Take a Ride” powstaje też teledysk do utworu „Powda Puff”. Producentem wszystkich kawałków na albumie jest CJ.

Przejście do Hoo-Bangin’

4 lata później przechodzi do Hoo-Bangin’ Records, której właścicielem jest Mack 10 i wydaje płytę „Platinum Game”. Album ląduje na 77. miejscu listy Top R&B/Hip Hop albums. W produkcji pomagają mu Ant Banks, DJ Crazy Toones, Johnny „J” i DJ Battlecat. Na płytę zaprasza takich artystów jak WC, Too Short czy Fat Joe.

W tym samym roku występuje w filmie „Thicker Than Water”. Gra tam Gatora – narkotykowego króla. Oprócz niego w filmie występują inni znani raperzy m.in. Mack 10, Fat Joe, MC Eiht, WC, Ice Cube, B-Real, Big Pun, Bad Azz czy Bone Thugs-N-Harmony. Dwa utwory z jego płyty „Platinum Game” zostają użyte do soundtracku. Są to „King Of L.A.” i „Hate”.

Beef z Afermath Records

CJ Mac w 2000 roku przechodzi do upadającej Death Row Records, w której planuje wypuścić album. Jednak nie udaje mu się i ostatecznie nagrywa dla Death Row tylko jeden utwór – „I Ain’t Fuccin Wit’ Cha”, w którym dissuje Dr. Dre za opuszczenie wytwórni. Atakuje również takich artystów jak Hittman, Eminem, Snoop Dogg, Ice Cube i całą wytwórnię Aftermath mówiąc, że gangsta rap umarł.

Dalsza kariera

W 2003 r. reżyseruje film dokumentalny o c-walku – „C-Walk – It’s a Way of Livin'”, do którego zaprasza kilku raperów, m.in. WC, Snoop Dogga i Warrena G. W filmie przyznaje się, że w młodości należał do Rollin’ 60’s Neighborhood Crips.

3 lata później CJ Mac występuje na mixtapie DJ Crazy Toonesa „CT Experience” w kawałku „You Ain’t Street!!”. Mówi tam, że jego beef z Aftermath został zakończony.

Podyskutuj o CJ Macu na forum

Dyskografia

1995: True Game
1999: Platinum Game

Produkcje dla:

Bushwick Bill