Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

B.G. Knocc Out & Dresta

Dwaj bracia przyrodni – B.G. Knocc Out (Arlandis Hinton urodzony 23 stycznia 1973 r.) i Dresta (Andre DeSean Wicker urodzony 18 kwietnia 1971 r.) zaczęli rapować zainspirowani hitem Eazy’ego-E „Boyz-n-the-Hood”. Obaj od młodych lat należą do gangu Nutty Blocc Compton Crips.

Pierwsze nagrywki

Karierę rozpoczynają pod koniec lat 80. Dresta rapuje sam, a BG Knocc Out zakłada ze znajomymi grupę Youths At Risk, z którą nagrywa tylko jeden utwór. Kawałek jest sprzedawany w klubach nocnych. Krótko po tym grupa się rozpada.

Na początku lat 90 bracia podpisują kontrakt z Toenail Records jednak nic nie wydają. W 1993 roku ich talent odkrywa Eazy-E i dołącza do Ruthless Records. Bracia zostają zaangażowani w beef z Death Row Records i występują na It’s On (Dr. Dre) 187um Killa w utworach „Real Muthaphuckkin G’s” i „Boyz-n-the-Hood (G-Mix)” (jedynie Dresta). Następnie zostają zdissowani przez Tha Dogg Pound w utworze „What Would You Do” , którzy w teledysku parodiują B.G. i Drestę.

Bracia kontynuują  beef z Death Row wydając track pt. „No Respect In ’93” – diss na Snoop Dogga. W 1994 r. w kilku utworach występują na płycie duetu Menajahtwa – „Cha-Licious”. Jeszcze w tym roku zaczynają nagrywać materiał na płytę.

Real Brothas

Album ma się nazywać „Real Brothas”. 16 marca 1995 roku kiedy większość utworów jest gotowa B.G. Knocc Out dogrywa swoją zwrotkę do dissu na Tha Dogg Pound – „DPG Killa”. Czeka też na Eazy’ego-E, który ma dograć swoją własną zwrotkę.

Okazuje się, że Eric zostaje zabrany do szpitala. 10 dni później umiera z powodu zapalenia płuc wywołanego AIDS. Po tym wydarzeniu Dresta i B.G. Knocc Out odchodzą z Ruthless i w sierpniu wydają dla Def Jam album „Real Brothas”, któremu niewiele brakuje do złotej płyty.

Na płycie oddają hołd zmarłemu Eazy’emu (50/50 Luv). Na „DPG Killa” śmieją się z Tha Dogg Pound, ale zdissowani zostali też Snoop Dogg, Dr. Dre, a nawet Nate Dogg. Bracia zarzucają Death Row, że są tzw. studyjnymi gangsterami. Do utworu zostaje także nagrany teledysk, w którym ośmieszają konkurencyjną wytwórnię. Oprócz „DPG Killa” teledysk zostaje też nagrany do utworów „Jealousy” i „50/50 Luv”.

Kariera po debiucie

B.G. Knocc Out & DrestaNiedługo później pojawiają się na płycie zespołu Murder Squad powiązanego z South Central Cartel. Album nosi nazwę „Murder Squad Nationwide”.

Tego samego roku występują na pośmiertnym albumie Eazy’ego-E „Str8 Off Tha Streetz Of Muthaphuckkin Compton” w utworach „Ole School Shit”, „Sippin’ On A 40″ i „Gangsta Beat 4 Tha Street”.

W 1996 roku B.G. Knocc Out i Dresta zaatakowali Nate Dogga na polu golfowym. Nate Dogg jeździł z Coolio po polu golfowym i omal nie wjechał w Knocc Outa.  B.G. zaatakował Nate’a, potem przybiegł Dresta. Zbiegli się znajomi Nate’a by go ochronić, jednak B.G. Knocc Out uderzył go kilkakrotnie w twarz. Nate Dogg uderzył Drestę kijem golfowym, na co Knocc Out odpowiedział tym samym. Podczas całego incydentu znajomy braci, Russell Simons, zostaje okradziony z pieniędzy.

W marcu tego roku występują na albumie DJ Yelli „One Mo Nigga Ta Go”. W utworach wspominają zmarłego Eazy’ego.

W 1998 r. B.G. Knocc Out trafia do więzienia za usiłowanie zabójstwa. Wyrokiem jest 10 lat. Podczas pobytu za kratkami przechodzi na islam i zmienia imię na Al Hasan Naqiyy.

Tego samego roku Dresta nagrywa z MC Eihtem i King Tee’em remix klasyka”Straight Outta Compton” na album „Straight Outta Compton: N.W.A 10th Anniversary Tribute”. Krótko po tym zmienia ksywę na Gangsta Dresta.

Pod koniec 1999 roku rozpoczyna współpracę z wytwórnią, którą dissował – Death Row Records. Nagrywa tam dwa utwory na kompilację „Too Gangsta for Radio”. Są to „Give It Up For Compton” i „Too Gangsta” z Young Hoggs. Ostatecznie album zostaje wydany w 2000 roku.

Dalsza kariera

W kolejnych latach wydaje trzy mixtape’y – „Dirty West Mixtape Vol. 1″, „Dirty West Mixtape Vol. 2″ i „Dirty West Mixtape Vol. 3″ znany także jako „The Subway By Six Million”.

Na pierwszym mixtapie znajduje się diss w stronę N.W.A. – „Fuck N.W.A.”. Gangsta Dresta dissuje N.W.A. na tym utworze, ponieważ mówiono wtedy o reaktywacji N.W.A. ze Snoop Doggiem zamiast Eazy’ego. Krytykuje też Tomicę Woods, wdowę po Eazym, za to, że po śmierci Erica przyczyniła się do upadku wytwórni. Bit jest bardzo podobny do tego z „Real Muthaphuckkin G’s”.

Na pozostałych częściach „Dirty West” również znajduje się sporo dissów m.in. w stronę The Game’a, jednak najsłynniejszym jest „CPT Nigga”, w którym dissuje Ludacrisa, Snoop Dogga, Xzibita i 50 Centa.

Podczas pobytu B.G. Knocc Outa w więzieniu Dresta kończy beef z Tha Dogg Pound. Obu braci można usłyszeć na albumie „Dogg Chit” Tha Dogg Pound w bonusowym kawałku „Blaze It Up”.

Braci później można usłyszeć na różnych mixtape’ach m.in. Celly Cela, Spider Loca czy Demolition Mana.

W 2006 roku B.G. Knocc Out opuścił areszt, jednak we wrześniu 2007 roku jego oficjalna strona informuje, że naruszył warunki zwolnienia warunkowego i wrócił do więzienia. Ostatecznie latem 2008 roku wychodzi z więzienia za sprawą swojej żony.

B.G. Knocc Out w 2011 roku wydaje album „Eazy-E’s Protege” utrzymany w westcoastowym brzmieniu.

Podyskutuj o B.G. Knocc Oucie i Dreście na forum

Dyskografia:

1995: Real Brothas