Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

B-Brazy

B-Brazy (właściwie Bruce Parrish) to członek Denver Mafia Lane Bloods. Urodzony w Compton, dorastający w South Central raper debiutował na drugiej płycie Bloods & Crips „Bangin’ On Wax 2: The Saga Continues” jako „Y Gangsta B Brazy 1”.

Kariera

Charakterystyczny styl rymowania, łatwy do rozpoznania głos i świetne rymy uczyniły go główną postacią pierwszego krążka Damu Ridas „Damu Ridas”, który promowany został teledyskiem do kawałka „Damu Ride” a wydany został w 1995 roku. Rok później Bloods wydali album, „Flamin’ B-Dawgs Come Better”, na którym to Brazy zaprezentował jeszcze lepsze umiejętności za mikrofonem m.in. w solowym utworze „Westside YG’s”.

W następnych latach B-Brazy przesiedział ponad rok w więzieniu i powrócił wraz z innymi Damus na wydanej w 1999 roku płycie „Damu Ridas II: How Deep Is Your Hood”, gdzie wciąż można było usłyszeć funkowe brzmienia, a Brazy wyróżniał się rymami i flow, a także wizerunkiem, bowiem wciąż nosił charakterystyczną fryzurę dla Zachodniego Wybrzeża lat 80. – jheri curls. Po tym albumie pojawiał się gościnnie na płytach The Relativez czy Green Eyeza.

Śmierć

9 maja  2003 roku Bruce został zamordowany. B-Brazy został zastrzelony w pokoju hotelowym przez nieznanego sprawcę. Sprawa morderstwa do dziś nie została wyjaśniona.

W 2003 B-Brazy’ego można było już pośmiertnie usłyszeć na wydanej przez Mack 10 składance „Ghetto, Gutter & Gangsta” w kawałku „Figaro Rida”.

B Brazy’ ego można było zobaczyć w filmach dokumentalnych dotyczących gangów w LA „Crab 187/Slob 187”, czy dokumencie o płytach „Bloods & Crips”. Do netu wypłynął mixtape B Brazy’ego „The Braziak”.

B-Brazy wśród Bloodsów ma pozycję legendy. W 2008 roku wschodząca gwiazda rapu z Watts, Jay Rock, cytował i oddał cześć B Brazy’emu w kawałku i teledysku „Blood Walk 08”.

Podyskutuj o B-Brazym na forum

Dyskografia:

1994: Bangin’ On Wax II… The Saga Continues (z Bloods & Crips)

1995: Damu Ridas (z Damu Ridas)

1999: Damu Ridas II: How Deep Is Your Hood (z Damu Ridas)

Nieznana data wydania: The Braziak (mixtape lub bootleg)