Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

Att Will

Att Will (właściwie Willard Hughes) to raper z Compton, członek gangu Crips.

Początki

Na początku lat 90. zakłada ze znajomymi zespół Underground Connection. Po raz pierwszy pojawiają się na albumie rapera z Compton Tweedy Bird Loc’a „187 Ride By” z 1992 r. w dwóch utworach. Wspólnie z Tweedym dissują Tim Doga, KRS-One i innych raperów z Bronxu w utworze „Fu’k South Bronx (South Bronx Can’t Touch Compton). Drugim kawałkiem był „Comin’ Out The Cage”, do którego powstał też remix umieszczony na składance z 2000 roku – „The Best Of Ronnie Ron – Gangsta Lations”.

Kariera solowa

Att Will

Rok później grupa się rozpada, a Att Will wydaje swój debiutancki album – „Do It Att Will” pod nakładem Big City Records. Na płycie wykorzystano sample m.in. od Public Enemy, LL Cool J czy Faze-O. Na płytę zaprasza znajomych – The Junkyard Crew, Ice-K, Kronic, Sam Mosley, Buzz i Jayy Money. Singiel „Just Another Day In Compton” staje się underground’owym hitem i wykorzystuje znany sampel z „Mystique Blues” od The Crusaders. Płytę wyprodukowali DJ Speed i Lodown.

Obecnie

Jak się okazało był to jedyny album Att Willa. Obecnie Willard nadal żyje w Compton, w 2006 roku pojawia się na Rep Yo Set DVD pośród Neighborhood Compton Crips, jednak nie wypowiada ani słowa i nie występuje w żadnej piosence.

Podyskutuj o Att Willu na forum

Dyskografia:

1993: Do It Att Will