Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

2nd II None

2nd II None to duet rapowy, w skład którego wchodzą KK i Gangsta D. Członkowie zespołu pochodzą z Compton i należą do gangu Bloodsów. Nazwa zespołu pochodzi od idiomu „second to none” znaczącego „lepszy niż cokolwiek innego”.

Początki

KK i Gangsta D w czasie nauki w liceum poznają producenta i rapera DJ’a Quika i zaczynają razem z nim nagrywać kawałki. Pierwszym materiałem, na którym można było ich usłyszeć, był wydany w 1987 roku przez Quika mixtape „The Red Tape”.

D i KK wspierają Quika na jego debiutanckim klasycznym albumie „Quik Is The Name” w utworach „Deep” i „Skanless”.

W 1991 po podpisaniu kontraktu z Profile Records wydają swój debiutancki krążek „2ndf II None”. Płytę opartą na brzmieniu DJ Quika promowały dwa klipy: „Let The Rhytm Take You” z gościnnym udziałem AMG, oraz „If You Want It”. Quik gościnnie udzielał się na albumie także jako raper. Oprócz Quika pojawili się także AMG oraz Hi-C.

Rozwój kariery

2nd II NoneW latach 1992-1993 duet występuje na płycie DJ’a Quika „Way 2 Fonky” (KK na „No Bullshit”, razem na „Only Fo’ Tha Money” oraz „Niggaz Still Trippin'”) i na obu krążkach Hi-C: „Skanless” (KK na „2 Ada Time” i „2 Skanless”) i „Swing’n” (razem na „Stank”), a także na albumie AMG „Bitch Betta Have My Money” („Word 2 Tha D” oraz „Tha Booty Up”).

Ciekawym jest fakt, że Gangsta D skonfrontował się z nowojorskim raperem Tim Dogiem, który po nagraniu dissu na Compton i Quika, zawitał do Kalifornii. Całe zajście Quik opisuje w utworze „Way 2 Fonky”.

W 1994 roku 2nd II None kawałkiem „Didn’t Mean To Turn You On” promowali wydany przez Death Row Records soundtrack do filmu „Above The Rim”. Do tej piosenki został nakręcony teledysk. W rok później D i KK pojawiają się na trzecim krążku Quika, „Safe + Sound”.

Następnie słuch po zespole zaginął, aż do 1998 roku kiedy to 2nd II None znów wspierają swojego kolegę Quika na jego albumie „Rhytm-Al-Ism”,  który był promowany teledyskiem do piosenki „Hand In Hand” z ich udziałem. Gangsta D i KK pojawiają się także w kawałkach „So Many Wayz”, „Medley for a „V” (The P***y Medley)” oraz „Get 2getha Again”.

W 1999 roku duet wydaje drugi album pod tytułem „Classic 220”, który niemal w całości ponownie wyprodukował Quiksta. Krążek promuje teledysk do „Up N Da Club” z gościnnym udziałem AMG i Quika. Na albumie oprócz AMG i Quika gościnnie udziela się Hi-C, James DeBarge, Mausberg oraz Playa Hamm.

W 2000 roku D i KK po raz kolejny łączą siły z Quikiem na jego albumie pt. „Balance & Options” a także wspierają podopiecznego DJ’a Quika, który w tym samym roku ginie od kul – Mausberga – na jego płycie „Non Fiction”. Po tym roku drogi 2nd II None i Quika rozchodzą się.

W 2008 roku wyciekają do Internetu niewydane materiały duetu pod nazwą „The Shit”. „The Shit” to bootleg z materiałami z Death Row Records, którego nie można traktować jako prawdziwego niewydanego albumu, ponieważ nie wiadomo, jakie utwory miały na niego trafić oraz jak miał się naprawdę nazywać. Kawałki są utrzymane w g-funkowej formie, a część sampli Quik wykorzystał na „Safe + Sound”.

Również na niewydanej EP Quika z czasów Death Row, „The Death Row Sessions EP”, możemy usłyszeć 2nd II None, między innymi w pierwotnej wersji legendarnego dissu na MC Eihta, „Dollaz + Sense”.

W roku 2009 2nd II None wydają krążek „Tha Kollektive” z raperem LD i duetem Maddpakk, a DJ Quik dissuje ich razem z Kuruptem w utworze „Fuck All Y’all” ze wspólnej płyty raperów – „Blaqkout”.

Na wydanym w 2011 roku albumie DJ Quika „The Book of David” KK pojawia się gościnnie na czterech utworach – „Do Today”, „Babylon”, „Poppin'” oraz „So Compton”.

Również w 2011 roku grupa wydaje nowy album pt. „Cali Dreamz”. Krążek zawiera 6 utworów. Jeden z nich, „Went Hollywood”, to jeden ze starszych g-funkowych utworów duetu pt. „Funny How Things Change”.

W 2012 roku wychodzi EP „Hands On” z 6 utworami.

Podyskutuj o 2nd II None na forum

Dyskografia:

1991: 2nd II None

1999: Classic 220

2008: The Shit (bootleg z niewydanym materiałem z Death Row)

2009: Tha Kollektive (z LD i Maddpakk)

2011: Cali Dreamz

2012: Hands On