Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 klasyków g-funku

Lista skomponowana specjalnie dla nowych w temacie g-funku. Jeżeli jednak nie znasz poniższych kawałków, koniecznie uzupełnij braki w wiedzy. Kolejność chronologiczna. Jest to pierwsza część, bo w liście 10 utworów nie da się zawrzeć wszystkich klasyków.

1. N.W.A. – Alwayz Into Somethin’Jeden z pierwszych kawałków o g-funkowym brzmieniu. Ostra piszczała, funkowy bit i ostre zwrotki od całego składu. Do tego typowy dla N.W.A mocny teledysk. Za produkcję odpowiada Dr. Dre.

2. Nuthin’ But A „G” Thang

Od tego tracku na dobre zaczęła się kariera Snoopa. Bit tak relaksuje, że nie przeszkadza nawet niezbyt dobry tekst.  Kawałek idealny do relaksu. Produkcją zajął się oczywiście Dre.

3. Dr. Dre – Let Me Ride

Świetna piszczała, dobry storytelling w wykonaniu Dre i bardzo przyjemny teledysk. Świetny track do samochodu. Produkcja Dre.

4. Snoop Doggy Dogg – Gin And Juice

100% Snoop Doggy Dogg – imprezkowy klimat, imprezowy tekst i wyluzowane flow, a do tego imprezkowy teledysk. Produkcja Dre.

5. Snoop Doggy Dogg – Ain’t No Fun

Mistrzowskie zwrotki, mistrzowski bit, mistrzowski klimat. Esencja Death Row. Szkoda tylko, że kawałek nie doczekał się teledysku. Oczywiście za podkładem stoi Dre.

6. Warren G – Regulate

Chyba najbardziej znany g-funkowy kawałek. Totalnie wyluzowany, mistrzowsko wykorzystujący sample track od Warrena G i Nate Dogga z ciekawą historią przez nich opowiadaną. Za podkładem stoi Warren G.

7. Bone Thugs N Harmony – Thuggish Ruggish Bone

Mistrzowski, agresywny g-funkowy track. Do tego świetne flow każdego z członków grupy i miażdżąca piszczała w tle. Produkcja DJ’a U-Neeka.

8. Eazy-E – Tha Muthaphukkin Real

Totalnie wyluzowany bit i mistrzowskie zwroty od MC Rena i Eazy’ego-E. Kawałek idealny do relaksu. Niestety nie został do tego kawałka wydany teledysk. Za bitem stoi Yella.

9. 2Pac – California Love

Kto słucha rapu, ten musiał ten kawałek usłyszeć. Świetna kolaboracja 2Paca i Dr. Dre, który stoi również za bitem. Wydano dwie różne wersje teledysków.

10. 2Pac – All Eyez On Me

Klasyczny westcoastowy kawałek. Świetnie zarapowane zwrotki, zarówno przez 2Paca jak i Big Syke’a. Musisz to mieć w swoim samochodzie. Do kawałka niestety nie ma teledysku. Mistrzowski bit zapewnił Johnny „J”.