Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 klasyków g-funku #3

Prezentujemy Wam kolejną listę klasyków gatunku, tym razem od MiMiego.

10. King Tee – Dippin

Klasyczny kawałek z albumu „IV Life”. Teledysk typowy dla West Coastu – lowridery, ziomki itp. Głos King Tee niesamowicie wpasowuje się w świetny bit.

9. Mac T – Give It Up Smooth

Świetny kawałek od Maca T – jednego z lepszych undergroundowych artystów sceny zachodniej. Piszczałka w bicie zmiata z nóg, ale nawijka T również na bardzo wysokim poziomie. G-Funk Is Here To Stay ziomki!

8. CJ Mac – Come And Take a Ride

Chyba najbardziej znany kawałek z jednego z najlepszych debiutów wszech czasów – „True Game”. Kawałek jest najbardziej kojarzony ze wspaniałym piszącym bitem, ale teledysk i wykonanie są jeszcze lepsze.

7. O.F.T.B. – Check Yo Hood

Osobiście mój ulubiony kawałek z „The Missing D.R. Files”. Kozacki g-funk od członków Bounty Hunters i chyba najbardziej znany kawałek zespołu. Niesamowita zwrotka Flipsyde, który przoduje w zespole.

6. Vontel – Keep It On The Real

Vontel – Keep It On The Real

Znakomity g-funk prosto z Phoenix! Jeden z kawałków na jednym z najlepszych g-funkowych albumów wszech czasów – „Vision Of a Dream”. Trzeba przyznać, że DJ Battlecat stanął na wysokości zadania i stworzył niesamowity podkład.

5. G” Len – Woop Woop

Najlepszy chyba kawałek z albumu o tym samym tytule. G” Len jak przystało na członka Denver Lanes rapuje niesamowicie.  Polecam wszystkim sprawdzenie całego albumu, wielka szkoda,  że nie ma teledysku.

4. Mac Mall – Sic Wit Tis

Valejo w najlepszym wydaniu! Klasyczny joint z Young Black Brotha Records, ciekawy teledysk,  niesamowite zwroty Mac Malla, wszystko w jednym!

3. Mack 10 – Foe Life

Znany pewnie wszystkim kawałek z albumu „Mack 10″. Inglewood finest! Niesamowity bit i gangsterski teledysk idą w parze z dobrym flow Macka.

2. Larry Loc – I’m Having Flash Backs

Wspaniały kawałek od rapera z CPT. Chociaż teledysk trochę dziwny jak na Compton, odchodzi od ziomków i dzielnicy, ale mimo to mi się podoba, jest dosyć oryginalny. No i oczywiście znakomicie zarapowane czyli to co najważniejsze.

1. Young Soldierz – If Tomorrow Comes

Jakoś się złożyło, że w tej liście przeważają tracki wykonywane przez Bloodsów. Pierwszy na mojej liście jest „If Tomorrow Comes” od Young Soldierz,  w tej piosence świetnie zaprezentowali się Big WY i Lil Stretch.  Teledysk jak i tekst są bardzo głębokie, pokazują życie w gangu od gorszej strony, więc nie ma tu żadnego killin’, pimpin’, hustlin’ itp. R.I.P Lil Stretch.