Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na lato

Czy może istnieć lepsze muzyczne połączenie niż g-funk i słońce? Każdy fan g-funku powie, że nie ma nic lepszego. Dzisiaj nastrajamy się na letni klimat, a więc słuchamy jedynie wyluzowanych kawałków z latem jako motywem przewodnim. Przygotowałem dla was zarówno bardziej znane jak i undergroundowe utwory. Rozłóż leżak, podkręć głośniki i sprawdzaj!

1. DJ Quik – Summer Breeze

Playlistę otwieramy letnią bryzą z klasycznego g-funkowego albumu „Safe & Sound” DJ Quika. Bujający bit, charakterystyczny rap Quika i przyjemny żeński głos w refrenie doskonale wpasowują się w klimat ciepłego lata.

2. Mr. Capone-E – Summertime Anthem

Klimatyczny teledysk, świetny bit, luźna nawijka Mr. Capone-E i Fingazz w refrenie potwierdzają, że nazwa tego kawałka jest bardzo trafna – to prawdziwy, choć niejedyny, hymn lata. Zapewne niejeden raz puścisz to w wakacje.

3. L.O.L. – Summer Breeze

Letnia bryza to bardzo wdzięczny temat na g-funkowy kawałek. Na początku DJ Quik, teraz Lords Of Lyrics. Jak słyszymy w refrenie: „zdejmę buty i będę się relaksował przy letniej bryzie”. Czy słuchając tego kawałka można myśleć o czymś innym?

4. Lil Rob – Summer Nights

A teraz uderzamy z czymś żywszym czyli Mały Rob i „Letnie noce”. Klimatyczny teledysk, świetny bit i wpadający w ucho refren – ciężko nie puścić tego kawałka kilka razy pod rząd.

5. Roscoe – Smooth Sailin’

Plaża, słońce, czysta woda, palmy – to chyba ulubiona sceneria dla każdego miłośnika g-funku. Roscoe to młodszy brat Kurupta, któremu towarzyszył przy nagrywaniu już w wieku 10 lat.

6. 213 – Another Summer

Prawdopodobnie jedna z najlepszych kombinacji w g-funku czyli Nate Dogg, Snoop Dogg i Warren G w jednej grupie. Refren wykonuje LaToiya Williams. Świetnie wykorzystany sampel ze wspaniałego utworu Eddiego Kendricksa „Intimate Friends”.

7. Foesum – Come Take A Ride

Jeżeli mówimy o g-funku na letnią pogodę to nie można zapomnieć o legendarnej grupie Foesum. Uwaga: potężny bas, niesamowicie wyluzowana piszczała, spokojnie zarapowana zwrotka T-Dubba i śpiewany refren mogą wprowadzić w odmienny stan świadomości!

8. Roscoe – Summertime Again

Nie mogło tutaj zabraknąć tego tracka, chociaż to już drugi utwór tego rapera na liście. Luźny funkowy bicik i świetny talkbox w refrenie to doskonały wybór na track o lecie w Kalifornii. Który fan g-funku nie chciałby się tam znaleźć?

9. Playya 1000 – Just Ridin’

Na sam koniec zostawiłem dwie mało znane perełki. Pierwszą z nich jest utwór Playya 1000, g-funkowego weterana z Tulsy w Oklahomie. To doskonały utwór na lato – idealnie wyluzowany podkład, niesamowicie przyjemny refren i rap na najwyższym poziomie.

10. E-Dawg – Coolin’

Perełka z mało znanego albumu E-Dawga – „Platinum”. Podkład, który jest idealną definicją określenia „smooth g-funk” i doskonały żeński wokal w refrenie – po prostu relaksujemy się i cieszymy latem! Ten kawałek stworzy kalifornijski klimat nawet w najbardziej deszczową porę.