Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na lato #8

W kolejnych 3 częściach kawałków na lato zaprezentuję kawałki na lato mniej znanych artystów z różnych stron USA oraz mniej znane utwory.

1. M. Doc - It’s A Summer Thang

Na początek letniak prosto z Chicago. Bujający bit, kobiecy wokal w refrenie i wyluzowany M. Doc. Jeden z tych kawałków, których nie mogło zabraknąć na tej liście.

2. DMS – Hytymez

„Are you ready for the summer?” pyta w refrenie trio z Seattle. Po usłyszeniu tego numeru z pewnością wielu z was będzie znało odpowiedź na to pytanie.

3. Joker Baby – Summer N Watts (feat. Skanless & G Nutt)

Joker Baby wraz z kumplami opisują jak wygląda u nich lato.

4. Q – Summer Time

Kawałek, który równie dobrze mógłby znaleźć się na liście „10 kawałków na chilling”. Kolejny raz sprawdza się stary jak świat przepis na dobry g-funkowy letni numer: bujający bit, kobiecy wokal w refrenie i zwrotki pasujące do całej reszty. Reprezentant Flint to wiedział, a utwór ten jest tego przykładem.

5. Kid Sensation – Hot Summa Dayz

Drugi kawałek z Seattle na tej liście. Smooth g-funk idealny na słoneczne dni. Za bit odpowiada niezawodny Funk Daddy.

6. Eddy Rebel – Walking On Sunshine (feat. Prophadon & Trav Clinton)

Utwór z płyty, która pierwotnie miała się ukazać w 1995 lub 1996 roku. Wyszła dopiero w 2013 u niemieckiego bootlegera. Kawałek utrzymany w luźnym stylu. Szkoda, że ten album z Detroit nie wyszedł w odpowiednim czasie.

7. N.A.P. – Summertime

Lato w Indianapolis. Jedyny kawałek w tym zestawieniu prawie w całości zaśpiewany.

8. Caviar – Unda The Sun

Caviar, znany też jako Cavie, przedstawia to z czego znana jest Kalifornia i sprawia, że choć na chwilę możemy się tam przenieść.

9. G’Fellas – Summer Nights

10. Dba Flip ‎– It’s Friday Night (Just Got Paid)

Na zakończenie pierwszej części z mniej znanymi kawałkami na lato wrzucam numer od reprezentanta Inglewood, Dba Flipa. Utrzymany w klasycznym stylu kawałek sprawdzi się zarówno na domówce, grillu, czy innej okazji.