Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na lato #7

Witam wszystkich i zachęcam do sprawdzenia moich list z kawałkami, które idealnie pasują do letniego klimatu. Znajdą się tu zarówno nowe kawałki, jak i te starsze. Te bardziej znane i te mniej.  Na początek lista z nowszymi utworami, które w ostatnim czasie często gościły w moich głośnikach.

1. Quiz – Living For The Summer (feat. Alex Simone)

Na początek spokojny kawałek od reprezentanta Los Angeles, Quiza. Gościnnie w refrenie udziela się wokalistka Alex Simone, a całość dopełnia typowo kalifornijski klip – palmy, słońce, dziewczyny i grill. Utwór w sam raz na leniwy letni dzień.

2. Mac Lucci – Cali Life (feat. Smokey Lane)

Najbardziej znany solowy numer członka Hustle Boyz. Bit wyprodukowany przez Dae One, luźna nawijka Lucciego i Smokey Lane w refrenie pasują do siebie idealnie.

3. Warm Brew – W$ Phonk

Ciężko jest wybrać jeden kawałek z ich ostatniej płyty, ale mój wybór padł na „W$ Phonk”. Bujający bit, wpadający w ucho refren i kalifornijski vibe. Tytuł ich albumu dobrze to wszystko opisuje – Ghetto Beach Boyz.

4. Michael Christmas – Are You Around (feat. Polyester The Saint)

Kolaboracja na linii East Coast-West Coast dała nam taki oto przepełniony luzem i pozytywnym klimatem numer pasujący na domówki, grille itp.

5. Polyester The Saint – Summa Thang (feat. G. Perico)

Polyestera oczywiście nie mogło tu zabraknąć. Tym razem za produkcję nie odpowiada on sam, a Diamond Ortiz, który również dołożył talkbox. Gościnnie G. Perico. Po przesłuchaniu od razu wpada się w odpowiedni nastrój, nawet jeśli za oknem nie mamy słonecznej Kalifornii.

6. LNDN DRGS – Aktive (feat. YG Hootie)

Kolejny kawałek z ubiegłego roku i kolejny, który jak ulał pasuje do tej listy. Duet Jay Worthy & Sean House robi swoje i zamiast iść z duchem czasu, wracają do korzeni. Kali iz Aktive.

7. Warren G – Saturday (feat. E-40, Nate Dogg & Too $hort)

„It’s Saturday, time to go out and find me a party…” zaśpiewał tu nieśmiertelny Nate Dogg. Numer idealny nie tylko na weekendy.

8. Colonel Loud – California (Remix) [feat. Too $hort, Snoop Dogg & Ricco Barrino]

Kawałek, który zrobił sporo szumu, nie tylko w Kalifornii. Wybrałem remix z legendami zachodniego wybrzeża, a nie wersję z teledysku, no bo co to za Kalifornia bez Snoopa i Too Shorta? :) Bujający bit, stylowy refren w wykonaniu Ricco Barrino i dwóch weteranów wspierających gospodarza.

9. Rekta x Big Tray Deee (Tha Eastsidaz) x Smokey Lane – Hard On A Hoe

Jedyna w tym zestawieniu międzynarodowa kolaboracja. Rekta może nie jest wybitnym raperem, ale goście oraz bit wynagradzają nam pewne braki w warsztacie tego Francuza. Kolejny dobry refren Smokey Lane’a i kolejna zwrotka rozkręcającego się po powrocie OG Tray Deee.

10. Droop-E – N The Traffic (feat. Nite Jewel & J-Stalin)

Na koniec tej listy dodam kawałek , który idealnie nadaje się na wieczorny cruising po mieście. Spokojny bit, za który odpowiada Droop-E; klimatyczny refren w wykonaniu Nite Jewel oraz po jednej zwrotce syna E-40 i J-Stalina to bardzo dobre połączenie.