Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na lato #3

Lato zbliża się ku końcowi, ale na G-Funk.eu nie mogłoby zabraknąć w tym sezonie chociaż jednej nowej listy kawałków na lato.

W tym roku skupimy się głównie na świeższych, nieco mniej znanych kawałkach, aby przybliżyć twórczość zarówno tych mniej znanych artystów jak i tych artystów, którzy przez lata zostali już nieco zapomniani, a niedawno powrócili z nowym materiałem. Zaczynamy!

1. Suga Free, Young Brown, J Steez, Butch Cassidy – Lil’ Blue Pill

Po długiej 3-letniej przerwie od wydania ostatniego solowego albumu ulubiony alfons g-funku Suga Free znowu uaktywnił się na scenie. Powyższy track to efekt jego kolaboracji z producentem J Steez, który świetnie wie jak stworzyć kawałek o wakacyjnym klimacie. Smaku dodaje wokal niezrównanego Butcha Cassidy’egoWe’re havin’ sun in this Cali sun!

2. Daddy V – G-Love

2012 rok upłynął pod znakiem wielu mocnych wydawnictw z Francji, na których to pojawili się także amerykańscy raperzy. Wyluzowany track Daddy’ego V to efekt współpracy z francuskim producentem Dogg Masterem. Track trafił na świetną kompilację pt. „Cocktails 4″, na której pojawił się m.in. także nowy track Dazziego Dee, krótki utwór Kinga Tee oraz utwory z Enoisem Scrogginsem.

3. XL Middleton – Sunny Side Up

XL Middleton to w moim mniemaniu jeden z najbardziej niedocenianych obecnie graczy jeżeli chodzi o g-funk. Oryginalny głos, wkręcające się flow i zawsze dopracowane g-funkowe produkcje to cechy charakterystyczne tego artysty. That’s why we’re ridin’ through the streets but I feel like I’m at thirty thousand feet sunny side up! – ten refren ciężko wyrzucić z głowy po pierwszym przesłuchaniu tego tracka!

4. DJ Dominator – Throwback Sundays

DJ Dominator, połowa duetu Central Coast Clique, przez długi czas był dosyć mało aktywny jeżeli chodzi o nowe występy i własne tracki. Na szczęście to nie był koniec jego kariery i w połowie 2011 roku do sieci trafiła nowa utrzymana w klasycznym g-funkowym brzmieniu bomba idealna na chilling w ciepłe weekendy.

5. Brevi – She Calls Me Mr Sun

Zróbmy sobie małą przerwę od typowego g-funku i posłuchajmy czegoś innego – R&B o brzmieniu g-funkowym. Kawałek trafił na kompilację sygnowaną przez jednego z najlepszych francuskich g-funkowych artystów, Aelpeachę, oraz odpowiedzialnego za brzmienie wielu amerykańskich krążków inżyniera dźwięku Richarda Huredię – „Aelpeacha And Richard Segal Huredia Present World Ride”.

6. Daddy V – Still Underground

Daddy V to obecnie jeden z najbardziej aktywnych amerykańskich g-funkowych raperów. Z tego też powodu zasługuje na to, by na tej liście zaprezentować chociaż dwa jego tracki. Drugi track na naszej liście to pochodzący z (kolejnej) francuskiej kompilacji (The Touch Funk – Still Underground) kawałek „Still Underground”. Luźne flow i przyśpiewywanie Daddy’ego V pomoże pozbyć się nawet największych spinek!

7. Kedy & Dogg Master – Requiem pour un Rider

Jak już wcześniej wspomniałem, francuska scena g-funkowa każdego roku rozwija się coraz lepiej i nietaktem byłoby zignorować ten fakt – tym bardziej że francuski g-funk to g-funk na światowym poziomie. Powyższy utwór to jeden z moich kandydatów do kawałku roku jeżeli chodzi o francuskojęzyczny g-funk. Wątpliwości za to nie mam co do teledysku – nie widziałem jeszcze nigdy tak kreatywnego materiału wideo jak to, co prezentują ci ziomkowie.

8. Lil Blue, Midget Loco, Chino Grande – Summer Season

Nie ma co temu zaprzeczać – chicano rap to gatunek, który albo się kocha albo nienawidzi. W niektórych przypadkach nie można jednak odmówić, że ci raperzy doskonale wiedzą jak tworzyć tracki, które oddają klimat lata. Jak już mówi sama nazwa tracka ten track najlepiej puszczać w sezonie letnim!

9. G-Funk, Rocky Padilla – Get Ready

Francuski producent Dogg Master jest obecnie jednym z topowych g-funkowych producentów. Ten track w wykonaniu rapera o wiele mówiącej ksywie G-Funk, dowodzi że jeżeli chodzi o kalifornijskie klimaty i liczbę wydanych w tym stylu w ostatnich latach produkcji, Dogg Master nie ma sobie równych.

10. Shade Sheist – I Still Luv Her

Listę kończymy certyfikowaną g-funkową bombą od (swego czasu) protegowanego Nate Dogga – Shade Sheista. Shade Sheist powraca niedługo z nowym albumem, a ten track z gościnnym udziałem nikogo innego jak brata Kurupta, Roscoe, potwierdza że obaj raperzy wciąż są w najwyższej formie i wiedzą jak robić g-funk na najwyższym poziomie.