Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na imprezę

Powitajcie nowego redaktora strony – Lucky Łuka. Jako pierwszy artykuł Lucky Łuk postanowił napisać na stronę nową listę tracków. Nowa seria list to „kawałki na imprezę”. Miłego słuchania/czytania!

Marcin

1. 2nd II None – Up N da Club

Zaczynamy imprezę od wpadającej w ucho nuty z albumu „Classic 220″, w której to duet z Compton wspomaga nie kto inny jak DJ Quik i AMG. Up N da Club!

2. Warren G – Here Comes Another Hit

Czas na coś z mocniejszym uderzeniem. Track od Warrena G oprawiony głosem mistrza Nate’a (R.I.P.), całość uzupełnia Mista Grimm. Buja!

3. Lil 1/2 Dead – Cavvy Sounds

Kiedyś ktoś polecił mi ten krążek, ale powiedział jedną bardzo ważną rzecz – aby nie słuchać tego albumu po cichu. I racja! Reprezentant z Long Beach zaserwował nam mieszankę oprawioną basem, który rozwala membrany.

PS. Na domówce w bloku lepiej nie słuchać… no chyba, że macie wyrozumiałych sąsiadów.

4. E-White – Same Shit Different Day

Ziomek Foesum – E-White – upichcił porządnego bangera na imprezowe okazje. Bierz znajomych, piwo (i co tam Ci jeszcze potrzeba), włącz volume na maxa, a ten track już zrobi swoje!

5. Reciprok – Balance toi

Czas przenieść się na stary ląd. Typowy kawałek utrzymamy w przyjemnym g-funkowym stylu. Zespół z Francji pokazuje nam jak rozkręcić imprezę. Numer Balance toi pochodzi z singla wydanego w 1995 r., można go też usłyszeć na wydanym rok później albumie duetu – Il y a des jours comme ça.

6. 213 – Groupie Luv

Super trio z LB i ich groupies – kawałek idealnie wpasowuje się w klimat wieczornych spotkań zakrapianych alkoholem (nie namawiam). Numer porywa w górę nawet największych zamulaczy na imprezie.

7. Ro-Cee – Gettin All Da Babes

Świetny numer jak i cała płyta MC ze Szwecji. Ro-Cee nie jest może super raperem, ale produkcje na tej płycie utrzymane w dobrym klimacie po prostu miażdżą! Wrzucaj i rób skok na party.

8. Kurupt – Throw Back Muzic ’86

Słuchając tej piosenki mam mały flashback – domówka i masa rąk w górze. Pozdrawiam króla parkietu i panią, która tak baunsowała. To był balet nad balety. Wracając do numeru – autora nie trzeba przedstawiać, natomiast Mark Sparks zmontował Kuruptowi taki bit, że głowa sama się buja.

9. Candyman – Do Me Right (DJ Quik Club Mix)

Co tu zrobił Quik? Jedną wielką bombę, której nie może zabraknąć na żadnym balu, nieważne czy to komunia Twojego młodszego brata czy imieniny u cioci Zosi (pozdrawiam ciocię) – zarzuć to!

10. Snoop Dogg – Lay Low

Nie można było zakończyć tego inaczej. Doktorek zafundował nam produkcję, przy której kobiety chcą tańczyć na rurce, a ich panowie… a co tam oni :) Wasze zdrowie!

A melanż trwa! C.D.N.