Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na chilling #5

Powitajcie nowego redaktora strony – Tobiego. Jako pierwszy artykuł Tobi postanowił napisać nową edycję listy kawałków na chilling. Enjoy!

Marcin

Wczoraj w końcu można było ponownie poczuć prawdziwą wiosnę. Temperatura przekroczyła 15 stopni, a gdzieniegdzie nawet 20. Ostatnią listę na wyluzowanie mieliśmy przeszło rok temu, więc najwyższy czas na kolejną!

1. Black Ty – Westside

Mocno wyluzowany track od Black Ty aka Tyrese z gościnnym udziałem jednej z legend zachodniego wybrzeża – Kurupta. Fenomenalny talkbox w refrenie tylko dodaje tutaj smaczku.

2. Madd Hatta – Southern Style

Utwór w iście południowym stylu od gracza rodem z Houston. Spokojny, wolny bit, nawijka również bez zarzutów. Nie ma na co czekać – czas się zrelaksować!

3. Bookie – Garbage

Kawałek został wyprodukowany przez jednego z najlepszych g-funkowych producentów – Battlecata. Świetna nawijka Bookie’ego uzupełniona zwrotką Vontela, do ideału brakuje tu tylko śpiewanego refrenu.

4. 2 Of The Crew – C E Suites

Piosenka pochodzi z ostatniego albumu 2 Of The Crew zatytułowanego „Playa’s Fantasy” wydanego w 2001 roku. Wyluzowany bit z przyjemnym kobiecym wokalem w refrenie i można odpłynąć.

5. Richie Rich – Pillow

Fenomenalny bit produkcji DJ’a Daryla i Richa, fenomenalny refren w wykonaniu DeWayne’a Wigginsa oraz fenomenalna nawijka Richiego i Rame Royala. Czy trzeba czegoś więcej?

6. Dazzie Dee – West Side Hoodstas

Battlecat zaserwował tutaj kawał dobrego podkładu. Flow Dazzie Dee pasuje tu jak ulał, jak zresztą na większości utworów wyprodukowanych przez BC Powdę.

7. Dogg Master – Ballin’

G-funk z 2011 roku! Na bicie bardzo dobry francuski producent – Dogg Master. Daddy V wyśmienicie wywiązał się ze swojej roli. Słuchanie tego numeru jest czystą przyjemnością.

8. Lighter Shade Of Brown – Things Ain’t The Same

Świetny numer latynoskiego duetu z Kalifornii. Nawijka obu panów idealnie pasuje do powolnego podkładu autorstwa Romeo.

9. Hostyle – Should A Been Down

Duet Quick Ta Mac i Chaos, znany z gościnnych występów u Lil ½ Deada, świetnie pasuje do produkcji DJ Quika. Wyluzowany, lecz nie za wolny kawałek, jest pozycją obowiązkową na wieczorny chilling.

10. Precise Cripplestylskinz – What Tha Funk

Listę zamykamy trackiem Precise Cripplestylskinz z albumu „Tha Beginning” wydanego w  1998 roku. Bit, refren, nawijka – wszystko stoi tu na wysokim poziomie i wprawia w jak najbardziej pozytywny nastrój.