Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 kawałków na chilling #2

Ruszamy z kolejnym zestawem wyluzowanych kawałków w sam raz na lato! W poprzednim artykule podałem głównie utwory bardziej znanych artystów, dzisiaj będziemy słuchać tych mniej znanych. Rozsiądź się wygodnie i zrelaksuj!

1. Vitamin C – B.F.O. (Brother From Oakland)

Playlistę otwieramy świeżutkim g-funkiem prosto z Oakland. Pan Witamina C serwuje nam naprawdę konkretny g-funk pokazując, że ten brat z Oakland ma naprawdę wiele do powiedzenia w tym gatunku rapu. Na zdrowie!

2. Top Prize – Ballin’ Big Affair

Wyjeżdżamy z Zachodniego Wybrzeża i jedziemy do Milwaukee w Wisconsin, gdzie swoje tracki nagrywał skład Top Prize. Spokojna piszczała, luźne nawijki raperów i świetnie zaśpiewany refren sprawiają, że to idealny kawałek na letni chilling.

3. Remy – Roll Wit Us

Wracamy do Kalifornii i okazuje się, że znów trafiamy do Oakland, bo właśnie tam nagrywał Remy. Świetnie wykorzystany sampel uzupełniony bardzo przyjemną piszczałą i robimy to, do czego nakłania nas w tytule raper – bujamy się!

4. DGSB – In The Summer Breeze

Nie wynosimy się z Bay Area – trafiamy do Hayward w pobliżu Oakland. To tam duet DGSB stworzył jeden z najlepszych podziemnych g-funkowych albumów. Letnia bryza to chyba to, co kocha każdy fan g-funku, a właśnie to czujemy słuchając kawałka Pimp Style’a B i G Foxa. Ten kawałek nie może się nie podobać!

5. Mr. X – Any Ole Sunday

Tym razem jedziemy do South Central posłuchać tajemniczego Pana X. Totalnie rozleniwiony bit ze świetną piszczałą w tle czynią z tego kawałka prawdziwy klasyk. Tego trzeba słuchać co najmniej raz w każdą niedzielę!

6. Gangsta – 4 Days And A Wake Up

Niespecjalnie oryginalna ksywa rapera w żadnym wypadku nie przekłada się na niespecjalne skille. Świetny wyluzowany flow i wspaniale bujający bit w tle – ten kawałek idealnie nadaje się do wozu.

7. I.F.A. – Gee’s Get Lonely 2

Doskonały kawałek z równie doskonałego albumu równie doskonałej grupy. Po przesłuchaniu tego kawałka nie pojawi się żaden inny wniosek jak taki, że ci panowie z Kalifornii tworzyli naprawdę genialny g-funk.

8. Mr. Iroc – Already Knowin’

Wyjeżdżamy z Kalifornii i jedziemy do Phoenix w Arizonie. Tam wyluzuje nas świetny raper o dużo mówiącej ksywie Pan Ja Rządzę. Jak skończy się ten kawałek już będziemy wiedzieć co zrobić – puścić go jeszcze raz!

9. 909 Boyz – Can We Come Over

Panowie w tytule kawałka pytają czy mogą przyjść – zapraszamy z otwartymi rękoma! 909 Boyz pokazują, że Latynosi też potrafią robić świetny g-funk – bujający bicik ze świetnym śpiewanym refrenem łatwo daje się wkręcić i idealnie wyluzowuje.

10. The Grench – Saturday

Kawałek o takim tytule musi być doskonały na sobotę i już od pierwszych sekund nie ma co do tego wątpliwości. Jeżeli zastanawiasz się co powinieneś umieścić na swojej weekendowej playliście, to jeden kawałek masz już zapewniony. To idealny utwór na rozpoczęcie słonecznego dnia.