Otrzymuj informacje ze świata g-funku

Bądź zawsze na bieżąco z aktualizacjami na stronie i nowymi inicjatywami G-funk.eu.
Wpisz poniżej swój adres e-mail i kliknij „zapisz się”.

10 g-funkowych kawałków z Polski #2

Wreszcie na stałe ciepła wiosna zawitała do Polski, więc najwyższa pora wrzucić listę z polskim g-funkiem. Lista została stworzona przeze mnie ponad rok temu, ale nie chciałem jej opublikować zaraz po pierwszej liście. Niestety, potem odeszła w zapomnienie. Z tego powodu nie znajdziecie na niej najnowszych polskich g-funkowych produkcji.

1. Żółty – Gorący Funk

Playlistę otwiera wpadający w ucho kawałek Żółtego. G-funkowy teledysk w polskim wydaniu.

2. Grill-Gang – Na przekór

Utwór pochodzi z nadchodzącego albumu Grill-Tapes (płytka miała się pojawić już jakiś czas temu, ale mimo to nadal nie została zapowiedziana konkretna data premiery). Za mikrofonami stanęli: Jazzy, Bleiz, Człowień, Zioło, a za klawiszem natomiast zasiadł Mowglee. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu doczekamy się całego projektu, bo po tym tracku „Grill-Tapes” zapowiadało się naprawdę dobrze.

3. Brahu – Dom

Kawałek „Dom” z bardzo przyjemną piszczałą na refrenie i ogólnie lekkim, chilloutowym bitem znalazł się na krążku „Wchodzę do gry” z 2007 roku. Produkcją zajęli się Brahu i Lok.

4. 2Cztery7 – Audio

2Cztery7 to zespół, którego nie trzeba przedstawiać każdemu miłośnikowi polskiego g-funku. G-funkowe „Audio” pochodzi ze składanki „West Side Warsaw Mixtape” z 2008 roku. Muzyką zajął się Głośny (gitara: Krzysztof „Riczi” Rychard).

5. Roach – Czarny Mercedes

Roach zrobił spore zamieszenia zapraszając na swój debiutancki album „Trójmiejski Funk” takie legendy jak Kokane, King T, czy Knoc-turn’al. Płytka została wydana w 2012 roku, a utwór „LA 2 Tricty” w 2011 roku. Produkcją całego krążka zajął się SherlOck. Paradoksalnie na „Trójmiejskim Funku” nie znajdziemy dużo g-funku, ale Roach przygotowuje EP „Impala Music”, która ma być już bardziej g-funkowa.

6. P44 – Zero Zmartwień

„Zero zmartwień” to chilloutowy, funkowy kawałek gdańskiego rapera P44. Utwór trafił na jego czwarty krążek „Świata Nie Zmienisz” z 2010 roku. W śpiewanych refrenach raperowi pomaga wokalistka Kasia.

7. Beat Squad – Rymy Gorące

Beat Squad jest znany ze swojego laidbackowego stylu. Mają w swojej twórczości także utwory z większymi lub mniejszymi elementami g-funku. Jednym z nich jest track „Rymy Gorące” pochodzący z płyty „O czym szumią liście…” z 2010 roku. Bitem zajęli się Czarny z Ceką.

8. Lejzihood – Poważnie niepoważni

Utwór pochodzi z pełnej słońca płyty „California Soul”. Produkcją zajął się Eten. Refrenami zajęła się Natalia. Aż dziwne, że tak dobry track ma tak mało wyświetleń na Youtubie.

9. Mes feat. Trish – Dwie mnie, dwóch ciebie

Ten klimatyczny kawałek Mesa z Trish z pewnymi g-funkowymi smaczkami został nagrany na składankę producencką Micha (składanka nie ujrzała światła dziennego).

10. Zioło – Maski

Utwór pochodzi z pierwszego albumu Zioło „Siema LP” wydanego w Grill-Funk Records. Produkcją zajął się Zaspał.